Apple Zorlu Center Randevu Alma

iPhone cep telefonunuz veya diğer Apple ürünleriniz ile ilgili donanım ve yazılım sorunlarınız varsa yapmanız gereken ilk şey yetkili bir servis ile iletişime geçmektir. Kullandığınız iPhone cep telefonunuzun garantisi devam ediyorsa, İstanbul’da bulunan iki büyük yetkili servisten birine aygıtınızı teslim etmenizi tavsiye ederim.

İstanbul’da en yakın iPhone servisi arıyorsanız, Avrupa yakasında hizmet sağlayan Apple Zorlu Center veya Anadolu yakasındaki Apple Akasya’yı tercih edebilirsiniz.

Eğer İstanbul Zorlu Center müşteri hizmetlerininin hizmet numarasını arayarak bir randevu alamıyorsanız, Apple’ın destek sayfasını kullanarak kolayca bir randevu oluşturabilirsiniz.

Zorlu Center telefon numarası: (0212) 708 37 00

Apple iPhone, Mac, iPad, Watch ve AirPods İçin Zorlu Center’dan Randevu Nasıl Alınır?

Bildiğiniz gibi Apple randevu alma işlemi biraz sıkıntılıdır. Telefon numarasını tekrar ve tekrar arayarak randevu alamayabilirsiniz. Dolayısıyla aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla Apple Zorlu Center’dan randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Kullanmakta olduğunuz Apple’ın herhangi bir ürünü için onarım veya değişim yaptırmak istiyorsanız, aygıtınızın garantisi olsun olmasın emin ellerde onarım yaptırmanızı tavsiye ederim.

Adım 1: Öncelikle Apple randevu alma (https://getsupport.apple.com/) sayfasını ziyaret ediniz.

Adım 2: Bağlantıya tıkladıktan sonra Apple Destek internet sayfası ile karşılaşacaksınız. Ve bu sayfada “Hangi ürünle ilgili yardım almanız gerekiyor?” başlığı altında iPhone seçeneğine tıklayınız.

Adım 3: iPhone seçtikten sonra, “iPhone’unuzla ilgili ne tür bir sorun yaşıyorsunuz?” başlığını göreceksiniz. Bu sayfada, iPhone telefonunuzun sorununu tam olarak belirtmeniz gerekiyor. Örneğin, mobil telefonunuzda batarya/pil sorunu varsa, uygun kategoriyi seçmeniz gerekir. Eğer aygıtınızı yere düşürdüyseniz ve dokunmatik ekranı kırıldıysa Apple destek sayfasında Onarımlar ve Fiziksel Hasar kategorisini seçmeniz gereklidir.

Apple destek sayfasında yer alan kategoriler;

  • Onarımlar ve Fiziksel Hasar
  • Pil ve Şarj
  • Abonelikler ve Satın Alma İşlemleri
  • Sistem Performansı
  • Apple Kimliği ve iCloud
  • Uygulamalar ve Özellikler
  • Güncelleme, Yedekleme ve Geri Yükleme
  • Bağlantı

Adım 4: iPhone telefonunuzun fiziksel bir hasarı varsa yukarıda listelenen hizmetlerden Onarımlar ve Fiziksel Hasar kategorisini seçerek ilerleyiniz. Bu kategoriye tıkladıktan sonra, alttaki hizmetleri göreceksiniz;

Ekran çatlakSıvı veya su hasarı
Düğmeler çalışmıyorGüncelleme veya geri yükleme yapılamıyor
Ekran kalitesiDokunmatik ekran beklendiği gibi çalışmıyor
Alıcı veya hoparlörlerden ses gelmiyorAygıt yavaş veya dokunmaya yanıt vermiyor
Arama yapılamıyor ve alınamıyorKonu başlığı listede yok

Bu ekranda, tabloda açıklanan sorunlardan birine sahip değilseniz “Konu başlığı listede yok” seçebilirsiniz.

Not: Apple iPhone telefonunuz aniden kapandı ve tekrar açılmıyor ya da elma logosunda takılı kalıyor ise “Konu başlığı listede yok” ile devam edebilirsiniz.

Adım 5: İlgili hizmete tıkladıktan sonra, sorununuzun tam olarak ne olduğunu açıklamanıza izin veren bir mesaj penceresi göreceksiniz. Burada, kısa ve öz bir açıklama yapınız ve Devam butonuna tıklayınız.

Adım 6:Nasıl yardım almak istiyorsunuz?” başlığı altında en uygun seçeneği belirlemeniz gerekiyor. Bu yardım alma seçenekleri şunlardır;

SohbetApple Destek ile Şimdi KonuşunArama Planlayın
Apple Destek Bölümünü Daha Sonra ArayınOnarım İçin GetirinGenius Bar’ı Ziyaret Edin

Bu yazıdaki amacımız Apple Zorlu Center randevu alma işlemi olduğu için “Onarım İçin Getirin” seçeneğini seçerek devam ediniz.

Adım 7:Onarım İçin Getirin” seçeneğine tıkladıktan sonra, Apple websitesi üzerinde oturum açmanız gerekiyor. “Apple Kimliğinizle Giriş Yapın” ekranında mail hesabınızı ve parolanızı yazarak oturum açınız.

Adım 8: Oturum açtıktan sonra, Konum Arama ve Bir İletişim Operatörü Seçin ayarlarını göreceksiniz. Bilgisayarınızın veya telefonunuzun konum servislerinin etkin olduğunu varsayarak, Konum Arama ayarını “Şu Anki Konum” olarak bırakınız ve kullandığınız bir operatörü (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone) seçerek Git butonuna tıklayınız.

Adım 9: Apple iPhone randevu almak için size en yakın yetkili servisini seçiniz ve uygun saat dilimini belirterek tekrar Git butonuna tıklayınız.

Not: Apple Zorlu Center, aynı gün içinde ekran onarımı hizmeti vermektedir. (iPhone 5 ve sonraki modeller için)

Adım 10: Size en yakın konumdaki bir yetkili servisten iPhone randevu alma işlemini tamamladınız. Son olarak, “Rezervasyonunuz Onaylandı” mesajını gördüğünüzde artık randevunuz başarıyla tamamlanmıştır.

Ek olarak, rezervasyon tamamlandı ekranında “Gelmeden Önce” kısmını okumanızı tavsiye ederim.

Not: Apple Zorlu Center’a yaptığınız rezervasyonu istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. O tarihte başka bir işiniz çıkmış ise, randevunuzu iptal ederek başka kişilerin randevu alma şansını arttırmış olursunuz.

Copyright © 2018 - 2024