Wine 4.0 Kararlı Sürümü Yayınlandı!

Wine 4.0-RC7 geliştirme sürümü sonrası, Wine ekibi birçok değişiklik içeren Wine 4.0 Stable (Kararlı) sürümü yayınladı. WineHQ ekibi, Wine 4.0 kararlı sürümü üzerinde neredeyse 1 yıldır çalışmaktaydı ve bu çalışmaların sonucunda 6.000’in üzerinde değişiklik içeren Wine 4.0 kararlı sürümü Linux kullanıcıları için yayınladı. Wine 4.0 sürümünde göze çarpan özellikler kullanıcı epey sevindirdi. İşte dikkat çeken … Devamını oku…Wine 4.0 Kararlı Sürümü Yayınlandı!

Wine 4.1 Development (Geliştirme) Sürümü Yayınlandı!

Wine 4.1 sürümü Alexandre Julliard tarafından duyuruldu. Wine 4.1 sürümü bir çok hata düzeltmesi ve iyileştirme içermektedir. Wine 4.0 Kararlı Sürüm Çıktı! Linux dağıtımınız üzerinde Wine 4.1 kurmak ve yapılandırmak için alttaki bağlantıları ziyaret ederek Wine indirebilirsiniz. https://dl.winehq.org/wine/source/4.x/wine-4.1.tar.xz http://mirrors.ibiblio.org/wine/source/4.x/wine-4.1.tar.xz Diğer Linux dağıtımları üzerinde Wine çalıştırmak için ise alttaki bağlantıyı ziyaret ediniz. https://www.winehq.org/download Wine 4.1 Sürümünde Düzeltmeler … Devamını oku…Wine 4.1 Development (Geliştirme) Sürümü Yayınlandı!

Wine Kullanarak Ubuntu 18.10 Üzerinde Windows Programları Çalıştırma

Bu video size Ubuntu 18.10 (Cosmic Cuttlefish) üzerinde Windows programları ve oyunları kurmanıza ve çalıştırmanıza izin veren WineHQ tarafından geliştirilen Wine 3.20 Devel programı kurulumu adımlarını gösterir. Ubuntu 18.10 üzerinde Wine kurmak için: Adım 1: Daha önce, Ubuntu kurulumu yapmadıysanız, aşağıdaki bağlantılardan VMware ile Ubuntu 18.10 kurulum videosuna başvurunuz. Video ➦ https://www.youtube.com/watch?v=CdVCMcQ8iGs Adım 2: Ubuntu 18.10‘u … Devamını oku…Wine Kullanarak Ubuntu 18.10 Üzerinde Windows Programları Çalıştırma