Ubuntu Sistem Özelliklerini Öğrenme

Her şeyden önce ScreenFetch’i hala bilmeyenler için, Linux dağıtımı, çekirdeği, sürümü, masaüstü ortamı, pencere yöneticisi vb. Donanım ve Yazılım ile ilgili bilgileri gösteren bir bash betiğidir. ScreenFetch ile ilgili en iyi şey, bilgileri bize, kullandığımız sistemin logosunu oluşturmak için ASCII kodunu kullanarak göstermesidir.

Ubuntu sistem özellikleri öğrenmek için ScreenFetch kurulum ve kullanım işlemi basittir; sadece depoları sisteminize eklemek, depoları yenilemek ve ScreenFetch’i kurmak birkaç saniyeden oluşur. İşlemi gerçekleştirmek için önce terminalı açmalı ve aşağıdaki komutları çalıştırmalısınız:

sudo add-apt-repository ppa:djcj/screenfetch
sudo apt-get update
sudo apt-get install screenfetch

Son olarak, kurulum işleminin sonunda, programı başlatmak için, sadece terminale veya TTY’ye alttaki komutu yazınız ve çalıştırınız:

screenfetch

Linux / Ubuntu veya diğer dağıtımlar üzerinde ScreenFetch kullanarak sistem ve donanım özellikleri öğrenme için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

   İlgili Yazılar

1. PlayOnLinux
2. SecureCRT
3. PlayOnMac
4. Chrome Kurulumu
5. RAMDisk

 

tolgabagci

Kişisel bloğumda sizler için sistem, ağ ve bilişim teknolojilerinde karşılaştığım sorunların çözümlerini açıklayacağım. Eğer benimle iletişime geçmek ya da bir sorun hakkında danışmak isterseniz, [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.