PUBG Lite PC Kurulumu

PUBG Lite PC ücretsiz sürümü şuan için sadece Tayland ülkesinde mevcuttur. PUBG Lite PC, beta olmasına rağmen birçok kullanıcı bilgisayarlarına kurulum yaptı.

PUBG Lite PC sürümü tamamen ücretsiz olacağı için oyuncu kullanıcı sayısının artacağı beklenmektedir. PUBG PC sürümü yüksek donanım performansı gerektirdiği için PUBG Lite PC sürümü tasarlandı. Böylelikle, eski bir bilgisayar üzerinde PUBG Lite PC rahatça oynanabilecektir.

Windows 10 PC Üzerinde PUBG Lite PC Kurulumu

Windows 10 bilgisayarınız üzerinde PUBG kurmak için öncelikle PC’nizin donanım özelliklerini ve daha sonra PUBG için sistem gereksinimlerini incelemenizde fayda vardır.

PUBG Mobile ve PUBG Lite PC Arasındaki Fark Nedir?

Bildiğiniz gibi PUBG Mobile sürümü yalnızca mobil telefonlar üzerine indirilebilir ve oynanabilir. Fakat, bir PC üzerinde PUBG Mobile oynamak istediğinizde Tencent Emülatör programını indirip kurmanız gerekir.

PUBG Lite özellikle PC için yapıldı ve herhangi bir emülatör programı kurmanıza gerek kalmaz.

PUBG Lite PC Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayarım PUBG Lite PC’yi kaldırır mı diyorsanız, minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini incelemeniz gerekir.

PUBG Lite PC Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 64-bit.
 • İşlemci: Intel Core i3 2.8GHz işlemci.
 • RAM: 4 GB RAM.
 • Ekran Kartı: Tümleşik Intel HD Graphics 4000.
 • Harddisk: 4 GB boş alan.
 • Extra: Tutarlı bir İnternet bağlantısı.

PUBG Lite PC Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 64-bit.
 • İşlemci: Intel Core i5 2.8GHz işlemci.
 • RAM: 8 GB RAM.
 • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 660 ve AMD Radeon HD 7870 ya da daha yüksek bir ekran kartı.
 • Harddisk: 4 GB boş alan.

PUBG Lite PC Kurulumu Nasıl Yapılır?

PUBG Lite PC kurulumu yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

   Adım 1: PUBG Lite PC İndir

PUBG Lite PC kurulumu öncesi sistem gereksinimlerini inceleyiniz ve daha sonra, bilgisayarınıza PUBG Lite PC indirmek için https://lite.pubg.com/download/ adresini ziyaret ediniz.

PUB- Lite-Setup.exe (61.2 MB) dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum dosyasını yönetici olarak çalıştırınız.

   Adım 2: Windows PC Üzerinde PUBG Lite PC Kurulumu

Setup – PUBG Lite kurulum sihirbazı penceresinde, Next butonuna tıklayarak devam ediniz. Lisans anlaşmasını kabul ederek, PUBG Lite PC için masaüstü kısayolu oluşturunuz ve son olarak Finish butonuna tıklayarak PUBG Lite kurulumu’nu tamamlayınız.

   Adım 3: PUBG Lite PC İçin Hesap Oluşturma

PUBG Lite PC kurulumu yaptıktan sonra, masaüstünde oluşturulan kısayola çift tıklayarak oyunu çalıştırınız. Mail hesabınızı ve parolanızı içeren bir Login ekranı ile karşılaşacaksınız. PUBG Lite için bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için https://accounts.pubg.com/register adresini ziyaret ediniz ve PUBG Lite hesabınızı oluşturunuz.

   Adım 4: PC İçin PUBG Lite İndirme

PUBG Lite PC hesabınızı oluşturduktan sonra oyun üzerinde oturum açınız. Oturum açtıktan sonra, yaklaşık 3 GB boyutunda PC için PUBG Lite indirilmeye başlayacaktır.

PUBG Lite PC Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Dediğimiz gibi PUBG Lite PC sürümü şuan beta bir oyundur ve yalnızca Tayland için mevcuttur. Oyunu açmaya çalıştığınızda “ยังไม่เปิดบริการในภูมิภาคของคุณ – Bölgenizde henüz mevcut değil” uyarısı ile karşılaşacaksınız.

Bilgisayarınızda VPN programlarını kullanarak bölgenizi Tayland olarak seçtikten sonra oyun indirilmeye başlayacak ve indirme işlemi sonrası oyunu düşük hızda oynayabileceksiniz. Ayrıca, proxy programı kullanarak ta Tayland üzerindeki bir sunucuya bağlantı sağlayabilirsiniz.

   Adım 5: Google Drive Üzerinden PUBG PC Lite İndir

Birkaç VPN programı deneyerek Tayland sunucularına hala bağlantı kuramıyorsanız, Google Drive üzerinden PUBG Lite kurulum dosyalarını direk olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Tayland sunuculara bağlantı sağlasanız bile zaten bağlantı hızı düşük olacağı için indirme işlemi çok uzun sürecektir. Size tavsiyem Google Drive üzerinden PUBG PC Lite sürümü indirmenizdir.

PUBG İndirme Bağlantısı: https://drive.google.com/drive/u/0/mobile/folders/1HDdcbmiRQ_tsFCh4Rt0VCh7Oh4ns7MlK

   Adım 6: VPN Kullanarak PC İçin PUBG Lite İndir ve Oyna!

PUBG Lite sürümü şuan beta sürümünde olduğu için VPN programı kullanmanız gerektiğinden bahsetmiştim. PUBG için birkaç VPN programı denememe rağmen net bir sonuç alamamıştım. Fakat bugün SoftEther VPN Client Manager adlı güçlü bir VPN programı bulduktan sonra bilgisayarımda PUBG Lite indirdim ve çalıştırabildim.

Sonuç olarak, bilgisayarınıza SoftEther VPN Client Manager programını kurduktan sonra PUBG Lite indirebilir ya da oynamaya başlayabilirsiniz.

Copyright © 2018 - 2024