Windows 10 Üzerinde WhatsApp Kurulumu

WhatsApp muhtemelen bir milyardan fazla kayıtlı kullanıcısı ile internetteki en popüler global mesajlaşma sistemlerinden biridir.

WhatsApp normal şartlarda mobil/akıllı cep telefonları üzerine kurulur ve kullanılır. Dolayısıyla onun çalışması için bir SIM kart gereklidir.

Peki, WhatsApp mesajlaşma programı Windows veya macOS işletim sistemlerinde kullanılabilir mi?

Elbette, kullanılabilir.

Teknolojinin gelişmesi, bizlere birçok kolaylık sundu. Artık PC’nizde WhatsApp uygulamasını kullanarak arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz.

Mobil telefonunuzda herhangi bir mesajlaşma uygulamasını kullanırken mecburen dokunmatik ekranınızı kullanırsınız. Eğer işiniz gereği sürekli bilgisayar başında iseniz, WhatsApp PC programını Microsoft Win 10 veya Apple Mac OS X sisteminize kurarak bilgisayarınızın klavyesini kullanarak daha kolay ve hızlı mesaj yazabilirsiniz.

Bilgisayarda WhatsApp kullanmanın iki farklı yöntemi vardır. Bunlar;

1. Internet Tarayıcı Üzerinde Kullanımı
2. Windows 8, 8.1 ve Windows 10 / macOS Üzerinde Kullanımı

Chrome / Opera Üzerinde WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Chrome veya Opera gibi popüler İnternet tarayıcıları üzerinde çevrimiçi mesajlaşma programını kullanabilmek için öncelikle https://web.whatsapp.com/ adresi ziyaret ediniz ve websitesinin anasayfasında göreceğiniz QR Kodu’nu mobil telefonunuz ile tarayarak bağlantı kurduktan sonra kullanabilirsiniz.

Win 8, 8.1 (32-Bit) ve Windows 10 (64-Bit) Üzerinde WhatsApp Nasıl Kullanılır?

PC’niz üzerinde bu ücretsiz çevrimiçi sms programını kullanabilmek için üreticisi tarafından geliştirilen ve yayınlanan .exe kurulum dosyasını bilgisayarınıza kurulum yaparak kullanabilirsiniz.

Windows 10 Üzerinde WhatsApp Kurulumu

1. Windows 10 masaüstü veya laptop üzerine kurulum yapmak için öncelikle kurulum dosyasını alttaki bağlantıyı ziyaret ederek bilgisayarınıza indiriniz.

https://www.whatsapp.com/download/

2. Yukarıdaki URL’yi ziyaret ettiğinizde “Download for Windows (64-BIT)” butonuna tıklayarak indirme sürecini başlatınız.

3. Programını bilgisayarınıza indirdikten sonra, .exe dosyası üzerinde Sağ Tuş‘a ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayınız.

4. Kurulum yaklaşık 1 dakika için tamamlanacaktır.

5. Yükleme tamamlanınca uygulamayı çalıştırınız.

6. Uygulamayı açtığınızda, ekranda göreceğiniz QR Kodu telefonunuzda kurulu Apk uygulaması ile taramak için Ayarlar / WhatsApp Web seçeneğine tıklayınız.

7. QR kodu taradıktan sonra artık bilgisayarınızda WhatsApp’ı kullabilirsiniz!

Copyright © 2018 - 2024