Windows 10 Üzerine Cisco Packet Tracer 8.1.1 Kurulumu

Bu makale size Windows 10 sisteminde Cisco sınavlarına hazırlanmak için kullanılan Cisco Packet Tracer 8.1.1 nasıl kurulur gösterir.

Cisco Packet Tracer, öğrenciler tarafından ccna ve ccnp’de eğitim almak ve sınırsız sayıda cihaz kullanarak farklı ağlar oluşturmalarını sağlamak için kullanılabilecek güçlü bir ağ simülasyon uygulamasıdır. Cisco paket izleyici simülasyon, görselleştirme, oluşturma, değerlendirme ve işbirliği yetenekleri sunar ve karmaşık teknoloji kavramlarının öğretilmesini ve öğrenilmesini kolaylaştırır.

Simülasyon temelli öğrenme ortamı, öğrencilerin karar verme, yaratıcı ve eleştirel düşünme ve problem çözme gibi beceriler geliştirmelerine yardımcı olur. Ek olarak Paket Tracer kullanarak, ağ akademisi müfredatları oluşturarak karmaşık teknik kavramları ve ağ sistemlerinin tasarımını kolayca öğretmenizi ve göstermenizi sağlar.

Cisco Packet Tracer’ı hem network bilgilerini geliştirmek isteyen yeni başlayanlar hemde daha gelişmiş ağ topolojileri oluşturmayı tasarlayan gelişmiş kullanıcılar tercih etmektedir.

Daha eski sürümlerine göre artık Packet Tracer, çok daha fazla Routing ve Switching protokollerini desteklemektedir. Bu yüzden, alternatif yazılımlara extra para ödemenize gerek kalmadan bu yazılımı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Windows 10 bilgisayarınızda Cisco yazılımını kurmak için bu video eğitimi veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: İlk önce, Windows 32/64 Bit için Packet Tracer’ı Netacad üzerinden bilgisayarınıza indiriniz.

Adım 2: Paket Tracer’ı indirdikten sonra setup dosyasını yönetici olarak çalıştırınız.

Adım 3: Wizard açıldıktan sonra, programın lisans anlaşmasını kabul ederek devam ediniz.

Adım 4: Destination Location’da yazılımın kurulacağı konumu değiştirebilirsiniz. Burada varsayılan yolu değiştirmeden kuruluma devam ediniz.

Adım 5: Start Menu Folder’da kurulum sonrası başlat menüsünde oluşturulacak klasörün adını buradan değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde, varsayılan değeri değiştirmeden devam ediniz.

Adım 6: Additional Tasks’ta ise Packet Tracer için bir masaüstü ve hızlı başlat kısayolu oluşturmak için iki seçeneği de işaretleyerek devam ediniz.

Adım 7: Ready to Install’da artık yükleme işlemini başlatmak için Finish’e tıklamanız yeterlidir.

Adım 8: Gerekli dosyalar ayıklanıp kopyalandıktan sonra, Packet Tracer programını çalıştırınız. Simülasyon programını her çalıştırdığınızda multi-user çalıştırmayı onaylayınız.

Adım 9: Cisco Networking Academy’de oturum açınız.

Adım 10: Oturum açtıktan sonra Packet Tracer’ı kullanarak Router veya Switch gibi ağ cihazlarını yapılandırmaya ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

   İlgili Yazılar

1. Mint Cisco Packet Simülatör
2. Kali Cisco Packet Simülatör
3. Debian Cisco Packet Simülatör
4. Debian Güncelleme
5. Ubuntu Cisco Packet Simülatör

Diğer dillerde: EN
 
Avatar for tolgabagci

tolgabagci

Kişisel bloğumda sizler için sistem, ağ ve bilişim teknolojilerinde karşılaştığım sorunların çözümlerini açıklayacağım. Eğer benimle iletişime geçmek ya da bir sorun hakkında danışmak isterseniz, contact@tolgabagci.com adresine mail gönderebilirsiniz.