Cisco Packet Tracer 7.2.2 Kurulumu

Bu video size Windows 10 işletim sisteminde Cisco Packet Tracer 7.2.2 sürümünün nasıl kurulacağını ve çalıştırılacağını gösterir.

Cisco Packet Tracer, öğrenciler tarafından ccna ve ccnp’de eğitim almak ve sınırsız sayıda cihaz kullanarak farklı ağlar oluşturmalarını sağlamak için kullanılabilecek güçlü bir ağ simülasyon uygulamasıdır. Cisco paket izleyici simülasyon, görselleştirme, oluşturma, değerlendirme ve işbirliği yetenekleri sunar ve karmaşık teknoloji kavramlarının öğretilmesini ve öğrenilmesini kolaylaştırır.

Simülasyon temelli öğrenme ortamı, öğrencilerin karar verme, yaratıcı ve eleştirel düşünme ve problem çözme gibi beceriler geliştirmelerine yardımcı olur. Ek olarak Paket Tracer kullanarak, ağ akademisi müfredatları oluşturarak karmaşık teknik kavramları ve ağ sistemlerinin tasarımını kolayca öğretmenizi ve göstermenizi sağlar.

Windows 10’da Packet Tracer Kurulumu

Adım 1: İlk önce, Windows 32/64 Bit için Packet Tracer’ı Netacad üzerinden bilgisayarınıza indiriniz.

Adım 2: Paket Tracer’ı indirdikten sonra setup dosyasını yönetici olarak çalıştırınız.

Adım 3: Wizard açıldıktan sonra, programın lisans anlaşmasını kabul ederek devam ediniz.

Adım 4: Destination Location’da yazılımın kurulacağı konumu değiştirebilirsiniz. Burada varsayılan yolu değiştirmeden kuruluma devam ediniz.

Adım 5: Start Menu Folder’da kurulum sonrası başlat menüsünde oluşturulacak klasörün adını buradan değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde, varsayılan değeri değiştirmeden devam ediniz.

Adım 6: Additional Tasks’ta ise Packet Tracer için bir masaüstü ve hızlı başlat kısayolu oluşturmak için iki seçeneği de işaretleyerek devam ediniz.

Adım 7: Ready to Install’da artık yükleme işlemini başlatmak için Finish’e tıklamanız yeterlidir.

Adım 8: Gerekli dosyalar ayıklanıp kopyalandıktan sonra, Packet Tracer programını çalıştırınız. Programı çalıştırdıktan sonra, Cisco Login penceresini göreceksiniz. Eğer bir hesabınız yoksa, misafir girişi için Guest Login butonuna tıklayınız.

Adım 9: Guest Login butonuna tıkladıktan sonra, 15 saniyelik bir süreden sonra Confirm Guest’e tıklayarak programa erişim sağlayabilirsiniz.

   İlgili Yazılar

1. Mint Cisco Packet Simülatör
2. Kali Cisco Packet Simülatör
3. Debian Cisco Packet Simülatör
4. Debian Güncelleme
5. Ubuntu Cisco Packet Simülatör

 

tolgabagci

Tolga Bağcı

 
shares