Mac Üzerine PlayOnMac Kurulumu

PlayOnMac, optimize edilmiş Wine uyumluluk katmanı yazılımını kullanarak Windows oyunlarının ve uygulamalarının yüklenmesini ve yürütülmesini sağlayan tüm Mac OS X 10.6+ kullanıcıları için çok kullanışlı bir uygulama ve oyun uygulamasıdır.

Mac’teki oyunları basitleştirmek ve kolaylaştırmak için, başka oyun çözümleri gerektiren (karmaşık disk sürücüsü ve tüm Windows işletim sisteminin yan yüklemesi gibi) herhangi bir karmaşık prosedür gerçekleştirmeniz gerekmez.

Bunun yerine, Mac OS’nizi kullanmaya devam edebilir ve özel bir sanallaştırma yazılımı katmanında anında belirli oyunları taklit edebilirsiniz. Bir Windows lisansı almak için bile bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

PlayOnMac Kullanımı

PlayOnMac yüksek güvenilirliğe sahip, optimize edilmiş ve yetenekli sanallaştırma yazılımının kullanılmasını gerektirdiğinden, 150 MB’ı aşan oldukça önemli bir kurulum paketinde gelir. Kurulduktan sonra (yalnızca uygulama klasörüne sürükleyip bırakarak), Wine ile çalışan öykünülmüş Windows ortamının tüm denetimini elinize alabilirsiniz.

Çeşitli popüler kategorilerde (çeşitli sistem yardımcı programları, verimlilik uygulamaları, ses / video yazılımı, eğitim yazılımı ve tabii ki çok çeşitli başlıklar dahil) düzenlenmiş çok çeşitli Windows işletim sistemi yazılımı öykünmesiyle uyumludur.

Uyumlu yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz Wine resmi web sitesini ziyaret etmenizi önerir. PlayOnMac’in öykünmüş yazılımın mevcut İnternet bağlantınıza bağlanmasına izin vereceğini ve bu da uyumlu tüm oyun başlıklarınızda (uyumlu MMO oyunları dahil) çevrimiçi çok oyunculu modların keyfini çıkarmanıza olanak tanıyacağını unutmayın.

PlayOnMac kullanıcı arayüzü, yüzeyinde kullanımı kolaydır, ancak menülerine girerseniz çok çeşitli kişiselleştirme seçeneklerini destekler. Ana ekran, yüklü yazılımların listesini (varsayılan olarak, Microsoft Spider Solitare kart oyununun ücretsiz bir sürümü ile birlikte gelir), yazılım öykünmesini kontrol etmek için ana araçlar (Çalıştır, Kapat, Kur, Kaldır ve Yapılandır) yazılımı yönetmek için kullanılabilir.

Ana Konfigürasyon ekranı, yüklü her yazılım paketi için Genel, Wine, Bileşenleri Kur, Ekran ve Çeşitli gibi sekmelerle birlikte ayrı konfigürasyonlar sunar. Bileşenler bölümü, yalnızca birkaç tıklatmayla, video oyunları çalıştırmak için çok önemli olan birçok kullanışlı Windows işletim sistemi bileşenini (DirectX ve diğer paketler gibi) yüklemenizi sağlayan çok kullanışlı bir ektir.

PlayOnMac Özellikleri

1. Windows işletim sisteminin macOS kullanıcıları için hızlı ve güvenilir bir uygulamadır.
2. Çok çeşitli Windows video oyunlarıyla geniş uyumluluk ve 3D render ve ağ fonksiyonları için tam destek.
3. Mac’teki Windows verimlilik uygulamalarından yararlanabilirsiniz.
4. Yüklü Windows yazılımı listesine kolayca göz atabilir ve yönetebilirsiniz.
5. Yeni başlayanlar tarafından kullanılmak üzere optimize edilmiştir.
6. Mac OS X 10.6 veya üstü (yalnızca Intel)
7. %100 ücretsiz!

PlayOnMac Nasıl Kurulur?

  1. PlayOnMac’i kurmak için resmi ürün sayfasına gidin, İndirilenler bölümüne gidin ve en son sürümü indirmek için bu linke tıklayın.
  2. DMG paketi kurulumu indirildikten sonra, sisteminizin İndirilenler bölümüne gidiniz ve kurulumu başlatınız.
  3. Ardından, ilk PlayOnMac aktivasyonunun bir penceresi açılır. “İleri” düğmesine bastıktan sonra, gerekli olan farklı bileşenlerin kurulumunu ve kontrolünü başlatır.
  4. Kurulum için gerekli olan bileşenlerden ilki XQuartz’dır. Mac OS’taki X Pencere Sisteminin pencerelerinde kullanılacak olan bu yazılım aracı. X Pencere Sistemi, bir UNIX işletim sisteminde bir grafik kullanıcı arayüzü oluşturmak için standart araçlar ve protokoller sağlar.
  5. Daha önce XQuartz yüklediyseniz veya daha sonra el ile yapılandırmak istiyorsanız, “Şimdilik XQuartz’ı yükleme” veya “Dosyayı kendim indirdim” seçeneğini seçin. Kurulum XQuartz birkaç aşamada gerçekleşir. İlk adım, önemli bilgileri okumak (Beni Oku) ve lisans koşullarını kabul etmektir.
  6. Mac OS güvenlik sistemini kurmadan önce hesap şifrenizi belirtmeniz gerekir:
  7. Kurulum tamamlanana kadar bekleyin. Değişikliklerin etkili olması için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.
  8. Sistem yeniden başlatıldıktan sonra, Yüklemeler klasöründeki yükleme dosyasının PlayOnMac uygulamasını yeniden başlatın. Şu anda yükleyici düzgün çalışması için gerekli olan MS Windows yazı tiplerini yüklemeyi önerecektir.
  9. Lisans sözleşmesini kabul edin ve yükleme tamamlanana kadar bekleyin.
  10. Ayrıca aşağıdaki PlayOnMac kurulum videosunu izleyebilirsiniz.
Copyright © 2018 - 2024