Mac’te VMware Fusion 12 Kurulumu

Bu makale size Apple Mac bilgisayarlarında çalışan macOS Big Sur 11 işletim sistemi üzerinde sanal makineler çalıştırmanıza izin veren VMware Fusion 12 Pro kurulum adımlarını gösterir.

VMware Fusion, host bilgisayarları yeniden başlatmaya gerek kalmadan doğrudan macOS üzerinde bir Windows veya Linux sanal makinesi kullanmanıza olanak tanır.

Pro ve Player olmak üzere iki sürüme sahip olan VMware Fusion, hem ev kullanıcıları hemde IT profesyonelleri tarafından kullanımı basit ve kolaydır.

Apple’ın Boot Camp programını kullanarak macOS sisteminize ek olarak bir Windows 10 kurabilirsiniz. Fakat, macOS’tan Windows 10’a geçiş yapmak istediğinizde daima bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda kalacaksınız. Bu yüzden, Boot Camp yerine VM Fusion yazılımını kullanarak Windows 10 sanal makinesine daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.

macOS’un en güncel sürümü olan Big Sur 11 üzerinde Fusion yazılımını kurduktan sonra yeni bir sanal makine oluşturabilir ve onun üzerine istediğiniz bir Windows veya diğer işletim sistemlerinden birini kurabilirsiniz.

Mac bilgisayarınıza VMware Fusion Pro’yu kurmak ve yapılandırmak için bu video eğitimini veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Öncelikle, aşağıdaki web bağlantısına tıklayarak VM Fusion Evaluation sayfasını ziyaret ediniz.

https://www.vmware.com/products/fusion/fusion-evaluation.html

Adım 2: İndirme sayfasında biraz aşağı gidiniz ve Fusion 12 Pro for macOS 10.15+ başlığı altındaki Download Now seçeneğine tıklayınız.

Adım 3: macOS bilgisayarınıza .dmg uzantılı Fusion Pro yazılımı indirildiğinde Finder aracında Downloads konumuna gidiniz ve kurulum dosyasına çift tıklayınız ve sihirbazı başlatınız.

Adım 4: .dmg dosyası açıldığında Fusion sihirbazında simgesine çift tıklayınız ve kurulumu başlatınız.

Adım 5: Fusion dosyaları doğrulandıktan sonra kullanıcı hesabınızın parolasını yazınız ve OK’a tıklayınız.

Adım 6: Kurulum başladığında sanallaştırma programının şartlar ve koşullarına açıklayan pencerede anlaşmayı kabul ediniz.

Adım 7: Bir sonraki pencerede ürün anahtarı ile ilgili ayarları göreceksiniz. Eğer Fusion yazılımını satın aldıysanız ürün anahtarınızı yazınız. Eğer sadece programı denemek istiyorsanız, 30 gün ücretsiz olarak denemek istiyorum seçeneğini seçiniz ve devam ediniz.

Adım 8: Thank you penceresinde Done tıkladıktan sonra eğer VM Fusion sisteminizde düzgün olarak çalışması için sizden izin istiyorsa OK’a tıklayınız ve Accessibility açınız.

Adım 9: Accessibility Access penceresinde Open System Preferences tıklayınız ve Security & Privacy açınız.

Adım 10: Security & Privacy penceresinde sisteminizde değişiklik yapmak için kilidi açınız ve ardından VMware Fusion etkinleştiriniz.

Adım 11: Mac bilgisayarınızda artık Windows sanal makinesi çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz.

Copyright © 2018 - 2024