macOS Üzerinde Windows 95 Kurulumu

Bu video size macOS High Sierra 10.13 işletim sistemi üzerinde Fusion sanallaştırma programı kullanarak Microsoft Windows 95 kurulumu adımlarını gösterir.

macOS Üzerinde Windows 95 Kurulumu

macOS Üzerinde Windows 95 Kurulumu

Mac bilgisayarı üzerinde Windows 95 kurmak için:

Adım 1: Mac bilgisayarınıza Windows 95 çalıştırabilmek için öncelikle VMware Fusion programını bilgisayarınıza yükleyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=wbd2-aQoLdk

Adım 2: macOS High Sierra üzerinde VMware Fusion kurduktan sonra artık Mac bilgisayarınız üzerinde Windows 95 kurmaya hazırsınız!

Adım 3: Öncelikle, macOS için Windows 95’i aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indiriniz.

http://bit.ly/DownloadWindows95

Adım 4: ISO dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, macOS üzerinde sanallaştırma programını çalıştırınız.

Adım 5: macOS çalıştırdıktan sonra Create a custom virtual machine (manuel sanal makine oluştur) seçeneğini seçiniz ve Continue (Devam et) butonuna tıklayınız.

Adım 6: İşletim sistemi seçme penceresinde, Microsoft Windows’u ve ardından Microsoft Win95 işletim sistemini seçiniz. Daha sonra Continue butonuna tıklayınız.

Adım 7: Choose a Virtual Disk (Sanal Bir Disk Seç) penceresinde Create a new virtual disk (Yeni bir sanal disk oluştur) seçeneğini işaretleyiniz ve Continue butonuna tıklayınız.

Adım 8: Sanal makine özet penceresinde ISO dosyasını sanal makineye eklemek için Customize Settings (Ayarları Özelleştir) butonuna tıklayınız.

Adım 9: Save As (Farklı Kaydet) penceresinde sanal makineyi kurmak istediğiz lokasyonu seçiniz ve Save (Kaydet) butonuna tıklayınız.

Adım 10: Sanal makine ayarlarında CD/DVD aygıtına tıkladıktan sonra Choose a disc or disc image (Bir disk yada disk imajı seç) seçeneğini seçiniz.

Adım 11: Sanal makineye ISO dosyasını ekleyiniz.

Adım 12: macOS High Sierra üzerinde Fusion kullanarak Win95’i artık kurmaya başlayabilirsiniz!

Adım 13: macOS üzerinde adım adım Win 95 kurmak için tüm videoyu izleyiniz.

   İlgili Yazılar

1. Mac’e Windows Kurma
2. VMware Sürüm Yükseltme
3. VM Tools Kurulumu
4. Mint 19 Kurulumu
5. VMware Kaldırma

 

tolgabagci

Kişisel bloğumda sizler için sistem, ağ ve bilişim teknolojilerinde karşılaştığım sorunların çözümlerini açıklayacağım. Eğer benimle iletişime geçmek ya da bir sorun hakkında danışmak isterseniz, [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.