macOS Üzerinde Windows 98 Kurulumu

Bu video size macOS High Sierra 10.13 işletim sistemi üzerinde Fusion sanallaştırma programı kullanarak Microsoft Windows 98 kurulumu adımlarını gösterir.

macOS Üzerinde Windows 98 Kurulumu

macOS Üzerinde Windows 98 Kurulumu

macOS üzerinde Win 98 kurmak için:

Adım 1: Daha önce, macOS High Sierra üzerinde Fusion kurulumu yapmadıysanız aşağıdaki videoya göz atınız.

https://www.youtube.com/watch?v=wbd2-aQoLdk

Adım 2: macOS High Sierra üzerinde VMware Fusion kurduktan sonra artık Mac bilgisayarınız üzerinde Windows 98 kurmaya hazırsınız!

Adım 3: Öncelikle, macOS için Windows 98’i aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indiriniz.

http://bit.ly/DownloadWindows98

Adım 4: ISO dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, macOS üzerinde sanallaştırma programını çalıştırınız.

Adım 5: macOS’u çalıştırdıktan sonra Create a custom virtual machine (manuel sanal makine oluştur) seçeneğini seçiniz ve Continue (Devam et) butonuna tıklayınız.

Adım 6: İşletim sistemi seçme penceresinde, Microsoft Windows‘u ve ardından Windows 98 işletim sistemini seçiniz. Daha sonra sanal makine kurulumuna devam etmek için Continue butonuna tıklayınız.

Adım 7: Choose a Virtual Disk (Sanal Bir Disk Seç) penceresinde Create a new virtual disk (Yeni bir sanal disk oluştur) seçeneğini işaretleyiniz ve Continue butonuna tıklayınız.

Adım 8: Sanal makine özet penceresinde ISO dosyasını sanal makineye eklemek için Customize Settings (Ayarları Özelleştir) butonuna tıklayınız.

Adım 9: Save As (Farklı Kaydet) penceresinde sanal makineyi kurmak istediğiz lokasyonu seçiniz ve Save (Kaydet) butonuna tıklayınız.

Adım 10: CD/DVD aygıtına tıkladıktan sonra Choose a disc or disc image (Bir disk yada disk imajı seç) seçeneğini seçiniz.

Adım 11: Sanal makineye ISO dosyasını ekleyiniz.

Adım 12: macOS High Sierra üzerinde Win 98’i artık kurmaya başlayabilirsiniz!

Adım 13: macOS üzerinde adım adım Win 98 kurmak için tüm videoyu izleyiniz.

   İlgili Yazılar

1. Mac’e Windows Kurma
2. Windows 95 Kurulumu
3. VM Tools Kurulumu
4. Mint 19 Kurulumu
5. VMware Kaldırma

 

tolgabagci

Kişisel bloğumda sizler için sistem, ağ ve bilişim teknolojilerinde karşılaştığım sorunların çözümlerini açıklayacağım. Eğer benimle iletişime geçmek ya da bir sorun hakkında danışmak isterseniz, [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.