VMware Fusion Kullanarak macOS Üzerinde Windows Me (Millennium) Kurulumu

Bu makale size Mac bilgisayarında macOS işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 12 Pro kullanarak yeni bir sanal makinede Windows Me (Millennium Edition) kurulum adımlarını gösterir.

VMware Fusion sanallaştırma yazılımı ile sisteminizde yeni bir sanal makine oluşturduktan sonra bu video eğitimini izleyerek veya aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek Windows Me sistemini kurabilirsiniz.

Adım 1: Mac’inize VMware Fusion sanallaştırma yazılımını kurduktan sonra sanal makine kurulum yöntemleri seçeneklerinde Create a custom virtual machine seçeneğini seçiniz ve Continue tıklayınız.

Adım 2: Guest işletim sistemi seçim penceresinde Windows Me seçiniz ve tekrar Continue tıklayınız.

Adım 3: Windows Me eski bir sistem olduğu için Firmware türü seçim penceresinde Legacy BIOS işaretleyiniz ve devam ediniz.

Adım 4: Sanal disk seçim penceresinde temiz bir Windows Me kurulumu için yeni bir sanal disk oluştur ile devam ediniz.

Adım 5: Sanal makinenin özet bilgileri penceresinde sanal donanım ayarlarını daha iyi yapılandırmak için Customize Settings tıklayınız.

Adım 6: Açılan pencerede sanal bilgisayarınızı kaydetmek istediğiniz harici bir konumu seçiniz veya varsayılan konumu onaylamak için Save tıklayınız.

Adım 7: Windows Millennium guest makinenin ayarları açıldığında Processors & Memory tıklayınız ve sanal sisteminize 1 adet sanal işlemci ve 512 MB bellek boyutu atayınız.

Adım 8: Network Adapter ayarlarında ağ bağdaştırıcının türünü Ethernet olarak seçiniz. Windows Millennium guest makinede Ethernet kullanarak host’unuzun yerel ağına bağlanabilirsiniz.

Adım 9: Son olarak CD/DVD (SATA) aygıtına tıklayınız ve macOS işletim sisteminize indirdiğiniz Windows Me ISO dosyasını sanal makineye ekleyiniz.

Adım 10: Windows Me sanal makinenin ayarlarını kapatınız ve Fusion programında guest makinenizi çalıştırınız ve kuruluma başlayınız.

Adım 11: Windows Millennium sistemini kurduktan sonra Fusion araç menüsünde Virtual Machine / Install VMware Tools seçeneğine tıklayınız ve VMware Tools’u kurunuz.

Adım 12: VMware Tools kurduktan sonra Windows Me guest makinenin ekran çözünürlüğünü tam ekrana sığdırabilir ve host ile VM arasında dosya transferi yapabilirsiniz.

Copyright © 2018 - 2024