macOS Üzerinde Windows XP Kurulumu

Bu video size macOS işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programı kullanarak Microsoft Windows XP kurulumu adımlarını gösterir.

macOS Üzerinde Windows XP Kurulumu

macOS Üzerinde Windows XP Kurulumu

NOT: Bu video eğitimini takip ederek VMware Fusion kullanarak macOS Mojave 10.14 üzerinde de Windows XP kurulumu yapabilirsiniz.

Adım 1: Daha önce, macOS sistemi üzerinde VMware Fusion programını kurmadıysanız aşağıdaki videoya göz atınız.

➦ https://www.youtube.com/watch?v=wbd2-aQoLdk

Adım 2: macOS işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 10/11 kurduktan sonra artık Mac bilgisayarınız üzerinde WinXP kurmaya hazırsınız!

Adım 3: Öncelikle, VMware Fusion için XP’yi aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indiriniz.

http://bit.ly/DownloadWindowsXP

Adım 4: ISO dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, macOS üzerinde VMware Fusion 10/11 sanallaştırma programını çalıştırınız.

Adım 5: Create a custom virtual machine (manuel sanal makine oluştur) seçeneğini seçiniz ve Continue (Devam et) butonuna tıklayınız.

Adım 6: İşletim sistemi seçme penceresinde, Microsoft Windows’u ve ardından Windows XP işletim sistemini seçiniz. Daha sonra sanal bilgisayar kurulumuna devam etmek için Continue butonuna tıklayınız.

Adım 7: Choose a Virtual Disk (Sanal Bir Disk Seç) penceresinde Create a new virtual disk (Yeni bir sanal disk oluştur) seçeneğini işaretleyiniz ve Continue butonuna tıklayınız.

Adım 8: Sanal makine özet penceresinde ISO dosyasını sanal makineye eklemek için Customize Settings (Ayarları Özelleştir) butonuna tıklayınız.

Adım 9: Save As (Farklı Kaydet) penceresinde sanal makineyi kurmak istediğiz lokasyonu seçiniz ve Save (Kaydet) butonuna tıklayınız.

Adım 10: Choose a disc or disc image (Bir disk yada disk imajı seç) seçeneğini seçiniz.

Adım 11: Sanal makineye ISO dosyasını ekleyiniz.

Adım 12: macOS üzerine XP’yi artık kurmaya başlayabilirsiniz!

Adım 13: macOS üzerine adım adım Win XP kurmak için tüm videoyu izleyiniz.

   İlgili Yazılar

1. Mac’e Windows Kurma
2. Windows 95 Kurulumu
3. Windows 98 Kurulumu
4. Windows ME Kurulumu
5. VMware Kaldırma

 

tolgabagci

Tolga Bağcı

 
shares