VirtualBox Extension Pack Kurulumu

Bu makale size Windows, Linux veya macOS sistemlerine kurduğunuz Oracle VM VirtualBox 6.1 sanallaştırma programına Extension Pack nasıl kurulur veya eklenir gösterir.

VirtualBox’ta sanal makinelere kurduğunuz işletim sistemlerinde USB aygıtlarını kullanabilmek, disk şifrelemesi yapmak veya RDP hizmetini etkinleştirmek için Extension Pack kurmanız gerekir.

Extension Pack ekledikten sonra sanal sistemlerinizin sürücülerini kurarak daha fazla performans artışı elde edebilirsiniz.

Linux Mint bilgisayarınızda çalışan VirtualBox programı için Extension Pack yapılandırmak için bu video eğitimini veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Oracle VM VirtualBox yazılımı host bilgisayarınızda kuruluysa, Extension Pack’i indirmek için alttaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Adım 2: Oracle resmi indirme websayfasını biraz aşağıya kaydırdıktan sonra “Oracle VM VirtualBox Extension Pack” başlığını göreceksiniz. Bu başlık altındaki All Supported Platforms bağlantısına tıklayarak indirme işlemini başlatınız.

Adım 3: VBox-Extpack uzantısına sahip kurulum dosyasını indirdikten sonra üzerine çift tıklayınız.

Adım 4: VirtualBox programı bu dosyayı otomatik olarak algılayacak ve açılacaktır.

Adım 5: VirtualBox Question penceresi açıldığında USB 3.0 aygıtlarını veya Host Webcam aygıtını etkinleştirebileceğinizi bildiren açıklamaları görebilirsiniz. Uzantı paketinin kurulumunu başlatmak için Install (Kur) tıklayınız.

Adım 6: VirtualBox License penceresi açıldığında tüm metni okuyunuz ve lisansı kabul ediniz.

Adım 7: Extension Pack’i başarıyla sisteminize kurduktan sonra OK’a tıklayınız ve pencereyi kapatınız.

Adım 8: Kurulumu doğrulamak için VirtualBox menüsünden File / Preferences tıkladıktan sonra sol panelden Extensions tıkladığınızda mevcut kurulu paketleri görebilirsiniz.

   İlgili Yazılar

1. Kali’de VirtualBox Kurulumu
2. Linux Mint’te VirtualBox Kurulumu
3. Linux Mint’te Extension Pack Kurma
4. VirtualBox ile Linux Mint Kurma
5. Sanal Makine Oluşturma

Diğer dillerde: EN
 
Avatar for tolgabagci

tolgabagci

Kişisel bloğumda sizler için sistem, ağ ve bilişim teknolojilerinde karşılaştığım sorunların çözümlerini açıklayacağım. Eğer benimle iletişime geçmek ya da bir sorun hakkında danışmak isterseniz, contact@tolgabagci.com adresine mail gönderebilirsiniz.